Jesteś tutaj
XVI Jesienny zjazd prezesów, dyrektorów oraz kadry zarządzającej podmiotów leczniczych Nowoczesne zarządzanie podmiotem Leczniczym
XVI Jesienny zjazd prezesów, dyrektorów oraz kadry zarządzającej podmiotów leczniczych
Nowoczesne zarządzanie podmiotem Leczniczym
Na zjazd zapraszamy także przedstawicieli organów założycielskich
Supraśl 3-6 październik 2023r.
1/Aspekty jakościowe, prawne i rejestracyjne występujące w procedurach profilaktyki zakażeń szpitalnych.
2/Funkcjonowanie podmiotu leczniczego w zmieniającym się otoczeniu prawnym.
3/Restrukturyzacja szpitala. Jak sobie poradzić z trudną sytuacją finansową świadcząc usługi na najwyższym poziomie na przykładzie szpitala wojewódzkiego w Przemyślu.
4/Obszary ryzyka w sprawozdawczości podmiotów leczniczych.
5/Procesy optymalizacji w jednostkach medycznych w kontekście zrównoważonego zarządzania organizacją.
6/Dekarbonizacja i ESG dla Podmiotów leczniczych a znaczenie dekarbonizacji i zasad ESG.
7/Co nowego w ubezpieczeniach podmiotów leczniczych.
8/Cyberbezpieczeństwo w ochronie zdrowia.
Zastrzegamy sobie prawo do dokonywania koniecznych zmian w programie.
Prelegenci:
Sebastian Chmielewski Od ponad 20 lat związany ze służbą zdrowia, zajmujący się zagadnieniem zakażeń
szpitalnych, mikrobiologią, antybiotykooporością oraz edukacją.
Certyfikowany audytor WHO (clean hands, save lives), uczestnik licznych szkoleń i konferencji międzynarodowych, Posiadający rozległe doświadczenie w zakresie dekontaminacji, dezynfekcji i sterylizacji w aspekcie szpitalnym. Specjalista z zakresu leczenia ran, praktyk znający zagadnienia rejestracyjne, regulacje prawne oraz aspekty jakościowe w procedurach szpitalnych.
Związany z rynkiem medycznym do 2000 roku, dostarczając najnowsze rozwiązania pozwalające zminimalizować ryzyko wystąpienia zakażeń szpitalnych i eradykacji drobnoustrojów wielolekoopornych.
Krzysztof Jan Żochowski Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, specjalista chirurg.
W 2103 ukończył studia podyplomowe „Zarządzanie w ochronie zdrowia” w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Od 2008r. dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Garwolinie.
Członek Zarządu Związku Pracodawców Mazowieckiego Porozumienia Szpitali Powiatowych od 2009r., a od 2015r do chwili obecnej wice prezes. Współzałożyciel Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych. Od chwili ukonstytuowania związku jego wiceprezes.
W przeszłości radny Miasta Garwolina (1998-2002) i członek Zarządu Miasta Garwolina (1998-2000) oraz radny Powiatu Garwolińskiego (2002-2006). Od 2010 do chwili obecnej radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego IV, V i VI kadencji. Pełni funkcję wiceprzewodniczącego komisji zdrowia sejmiku.
W latach 2021 do 2022 członek Rady Taryfikacji Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.
Barbara Stawarz - Dr n. o zdrowiu Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu.
Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego oraz w dziedzinie zdrowia publicznego. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Studia Menadżerskie Zarządzanie Systemem Ochrony Zdrowia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w ochronie zdrowia oraz jako wykładowca na wyższej uczelni. Jest autorką wielu publikacji z zakresu zdrowia publicznego.
Beata Kropiewnicka praktyk z zakresu finansów i rachunkowości, w szczególności jednostek ochrony zdrowia. Aktualnie z-ca dyrektora ds. finansowych –głowny księgowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, wcześniej oddziału regionalnego kasy chorych. Biegły sądowy z zakresu rachunkowości, aplikant w postępowaniu kwalifikacyjnym na biegłego rewidenta. Doświadczenie w organach nadzorczych spółek skarbu państwa i jednostek samorządu terytorialnego. Aktualnie V-ce przewodniczący Rady Nadzorczej skomercjalizowanego powiatowego zakładu opieki zdrowotnej (II kadencja). Doświadczony wykładowca, autor wykładów z zakresu rachunkowości, prawa podatkowego, sprawozdawczości i analizy finansowej oraz aspektów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z uwzględnieniem rozliczania i ewidencji projektów unijnych
Marek Dondelewski - Absolwent Nottingham Trent University, Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Wieloletni specjalista najnowszych technologicznie rozwiązań energetycznych oraz właściciel firmy z ponad 20 letnim doświadczeniem ds. pozyskiwania Funduszy Europejskich na warunkach preferencyjnych w ramach zielonej energii, dekarbonizacji i optymalizacji energetycznej dla organizacji samorządowych dużych firm i podmiotów medycznych.
Sylwia Mitura- Lis- Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i prawa im H. Chodkowskiej, specjalista ds. Kadr i płac z ponad 23-letnim stażem. Kierownik zespołów analitycznych ds. odzyskiwania nadpłat z ZUS/PEFRON, specjalista ds. upraszczania i optymalizowania procesów wewnętrznych oraz poszukiwania oszczędności w obszarach około płacowych. Współtwórca konkursu na Top Peyroll Managera 2020 w Polsce.
Andrzej Rzepecki ekspert ubezpieczeniowy dyrektor oddziału PWS Konstanta w Białymstoku
Dominik Wesołowski Absolwent Wydziału Prawo na Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w
Kielcach oraz absolwent studiów podyplomowych z zakresu zarządzania podmiotami leczniczymi. Przedsiębiorca, Prawnik, Sołtys II kadencji, Prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju ekologii i ochrony środowiska. Menadżer roku 2018, 2019 , Sołtys Roku 2021 w Powiecie Staszowskim oraz Laureat 2 miejsca w konkursie Sołtys Roku w województwie Świętokrzyskim. Od prawie 13 lat związany z ochroną zdrowia i administracją publiczną jako doradca, szkoleniowiec. Specjalizuje się w pozyskiwaniu i doradztwie - prawa zamówień publicznych , finansów , sprzętu, aplikacji, systemów cyberbezpieczeństwa, oraz systemów do zarządzania szpitalami. Prywatnie : Prezenter, prowadzący spotkania, eventy, konferencje - miłośnik górskich wypraw, jazdy na rowerze i odprężenia przy wędce na rybach.
Liczymy także na udział w dyskusji zaproszonych ekspertów oraz gości jak również przedstawicieli organów założycielskich.
POCZĄTEK ZAJĘĆ:
Wykłady rozpoczynają się o godz. 14:30 dnia 3.10.23 - zakończenie około godz.11:00 dnia 05.10.23. Dla chętnych w dniu 05.10.2023 zajęcia fakultatywne i wymiana doświadczeń oraz nocleg do 6.10.2023r. Doba hotelowa zaczyna się o godz.16:00 Przed rozpoczęciem obrad o godzinie 13:30 zapraszamy na lunch.
MIEJSCE:
Supraśl- Hotel Borowinowy Zdrój ul. Zielona 3
CENA:
udział z zakwaterowaniem i wyżywieniem do 5.10 1780zł netto *
udział z zakwaterowaniem i wyżywieniem do 6.10 2200zł netto *
dopłata do pokoju jednoosobowego 180zł/270zł
sam udział w zajeciach 850zł netto *
* dla jednostek finansujących udział w szkoleniu w minimum 70% lub w całości ze środków publicznych stawka podatku VAT = zw
ZGŁOSZENIA:
Wypełnione karty prosimy przesłaćmailowo na adresfic-szkolenia@data.pl
lub faksem na nr (22)2578629 lub (22) 292 38 50
WPŁATY:
FIC Szkolenia – Ignacy Chruszczyński
Nr r-ku: mbank 79 1140 2004 0000 3002 2579 5347
Kontakt do Organizatora:
601 35 44 88