fic-szkolenia.pl

XVI Jesienny zjazd prezesów, dyrektorów oraz kadry zarządzającej podmiotów leczniczych Nowoczesne zarządzanie podmiotem Leczniczym

Miejsce szkolenia: 
Data rozpoczęcia szkolenia: 
wtorek, 3 Październik, 2023
Data zakończenia szkolenia: 
piątek, 6 Październik, 2023
Uwagi: 
zmiana hotelu na Borowinowy Zdrój

XVI Jesienny zjazd prezesów, dyrektorów oraz kadry zarządzającej podmiotów leczniczych

Nowoczesne zarządzanie podmiotem Leczniczym

Na zjazd zapraszamy także przedstawicieli organów założycielskich

 

Supraśl 3-6 październik 2023r.

 

1/Aspekty jakościowe, prawne i rejestracyjne występujące w procedurach                        profilaktyki   zakażeń szpitalnych.

 

2/Funkcjonowanie podmiotu leczniczego w zmieniającym się otoczeniu prawnym.

 

3/Restrukturyzacja szpitala. Jak sobie poradzić z trudną sytuacją finansową świadcząc usługi na najwyższym poziomie na przykładzie szpitala wojewódzkiego w Przemyślu.

 

4/Obszary ryzyka w sprawozdawczości podmiotów leczniczych.

 

5/Procesy optymalizacji w jednostkach medycznych w kontekście zrównoważonego zarządzania organizacją.

 

6/Dekarbonizacja i ESG dla Podmiotów leczniczych a znaczenie dekarbonizacji i zasad ESG.

 

7/Co nowego w ubezpieczeniach podmiotów leczniczych.

 

8/Cyberbezpieczeństwo w ochronie zdrowia. 

 

Zastrzegamy sobie prawo do dokonywania koniecznych zmian w programie.

 

Prelegenci:

Sebastian Chmielewski Od ponad 20 lat związany ze służbą zdrowia, zajmujący się zagadnieniem  zakażeń

szpitalnych, mikrobiologią, antybiotykooporością oraz edukacją.

Certyfikowany audytor WHO (clean hands, save lives), uczestnik licznych szkoleń i konferencji międzynarodowych, Posiadający rozległe doświadczenie w zakresie dekontaminacji, dezynfekcji i sterylizacji w aspekcie szpitalnym. Specjalista z zakresu leczenia ran, praktyk znający zagadnienia rejestracyjne, regulacje prawne oraz aspekty jakościowe w procedurach szpitalnych.

Związany z rynkiem medycznym do 2000 roku, dostarczając najnowsze rozwiązania pozwalające zminimalizować ryzyko wystąpienia zakażeń szpitalnych i eradykacji drobnoustrojów wielolekoopornych.

 

Krzysztof Jan Żochowski Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, specjalista chirurg.

W 2103 ukończył studia podyplomowe „Zarządzanie w ochronie zdrowia” w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Od 2008r. dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Garwolinie.

Członek Zarządu Związku Pracodawców Mazowieckiego Porozumienia Szpitali Powiatowych od 2009r., a od 2015r do chwili obecnej wice prezes. Współzałożyciel Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych. Od chwili ukonstytuowania związku jego wiceprezes.
W przeszłości radny Miasta Garwolina (1998-2002) i członek Zarządu Miasta Garwolina (1998-2000) oraz radny Powiatu Garwolińskiego (2002-2006). Od 2010 do chwili obecnej radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego IV, V i VI kadencji. Pełni funkcję wiceprzewodniczącego komisji zdrowia sejmiku.
W latach 2021 do 2022 członek Rady Taryfikacji Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

 

Barbara Stawarz - Dr n. o zdrowiu Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu.

Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego oraz w dziedzinie zdrowia publicznego. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Studia Menadżerskie Zarządzanie Systemem Ochrony Zdrowia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w ochronie zdrowia oraz jako wykładowca na wyższej uczelni. Jest autorką wielu publikacji z zakresu zdrowia publicznego.

 

Beata Kropiewnicka   praktyk z zakresu finansów i rachunkowości, w szczególności jednostek ochrony zdrowia. Aktualnie z-ca dyrektora ds. finansowych –głowny księgowy  Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, wcześniej oddziału regionalnego kasy chorych. Biegły sądowy z zakresu rachunkowości, aplikant w postępowaniu kwalifikacyjnym na biegłego rewidenta. Doświadczenie w organach nadzorczych spółek skarbu państwa i jednostek samorządu terytorialnego. Aktualnie V-ce przewodniczący Rady Nadzorczej skomercjalizowanego powiatowego zakładu opieki zdrowotnej (II kadencja). Doświadczony wykładowca, autor wykładów z zakresu rachunkowości, prawa podatkowego, sprawozdawczości i analizy finansowej oraz aspektów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z uwzględnieniem rozliczania i ewidencji projektów unijnych

 

Marek Dondelewski -  Absolwent Nottingham Trent University, Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Wieloletni specjalista najnowszych technologicznie rozwiązań energetycznych oraz  właściciel firmy z ponad 20 letnim doświadczeniem  ds. pozyskiwania Funduszy Europejskich na warunkach preferencyjnych w ramach zielonej energii, dekarbonizacji i optymalizacji energetycznej dla organizacji samorządowych dużych firm i podmiotów medycznych.

 

Sylwia Mitura- Lis-  Absolwentka  Wyższej Szkoły Zarządzania i prawa im H. Chodkowskiej,  specjalista ds. Kadr i płac z ponad 23-letnim stażem. Kierownik zespołów analitycznych ds. odzyskiwania nadpłat z ZUS/PEFRON, specjalista ds. upraszczania i optymalizowania procesów wewnętrznych oraz poszukiwania oszczędności w obszarach  około płacowych. Współtwórca konkursu na Top Peyroll Managera 2020 w Polsce.

 

Andrzej Rzepecki ekspert ubezpieczeniowy dyrektor oddziału PWS Konstanta w Białymstoku

 

Dominik Wesołowski   Absolwent Wydziału  Prawo na Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w

Kielcach oraz absolwent studiów podyplomowych  z zakresu zarządzania podmiotami leczniczymi.  Przedsiębiorca, Prawnik, Sołtys II kadencji, Prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju ekologii i ochrony środowiska. Menadżer roku 2018, 2019 , Sołtys Roku 2021 w Powiecie Staszowskim oraz Laureat 2 miejsca w konkursie Sołtys Roku w województwie Świętokrzyskim. Od prawie 13 lat związany z ochroną zdrowia i administracją publiczną jako doradca, szkoleniowiec. Specjalizuje się w  pozyskiwaniu i doradztwie - prawa zamówień publicznych ,  finansów , sprzętu, aplikacji, systemów cyberbezpieczeństwa, oraz systemów do zarządzania szpitalami.  Prywatnie : Prezenter, prowadzący spotkania, eventy, konferencje - miłośnik górskich wypraw, jazdy na rowerze i odprężenia przy wędce na rybach.

 

Liczymy także na udział w dyskusji zaproszonych ekspertów oraz gości jak również przedstawicieli organów założycielskich.

 

 

 

 

 

 

 

POCZĄTEK ZAJĘĆ:

Wykłady rozpoczynają się o godz. 14:30 dnia 3.10.23 - zakończenie około godz.11:00 dnia 05.10.23. Dla chętnych w dniu 05.10.2023 zajęcia fakultatywne i wymiana doświadczeń oraz nocleg do 6.10.2023r.  Doba hotelowa zaczyna się o godz.16:00 Przed rozpoczęciem obrad o godzinie 13:30 zapraszamy na lunch.

 

MIEJSCE:

Supraśl- Hotel Borowinowy Zdrój  ul. Zielona 3

 

CENA:

udział z zakwaterowaniem i wyżywieniem do 5.10                       1780zł netto *

udział z zakwaterowaniem i wyżywieniem  do 6.10                      2200zł netto *

dopłata do pokoju jednoosobowego                                               180zł/270zł

sam udział w zajeciach                                                                     850zł netto *

*  dla jednostek finansujących udział w szkoleniu w minimum 70% lub w całości ze środków  publicznych stawka podatku VAT = zw

 

ZGŁOSZENIA:

 

Wypełnione karty prosimy przesłaćmailowo na adresfic-szkolenia@data.pl

lub faksem na nr (22)2578629 lub (22) 292 38 50

 

WPŁATY:

 

FIC Szkolenia – Ignacy Chruszczyński

Nr r-ku: mbank 79 1140 2004 0000 3002 2579 5347

 

Kontakt do Organizatora:

601 35 44 88