Jesteś tutaj
XVI Ogólnopolski zjazd prezesów, dyrektorów oraz kadry zarządzającej podmiotów leczniczych Nowoczesne zarządzanie podmiotem Leczniczym Polańczyk 27luty-2marca 2023r.
XVI Ogólnopolski zjazd prezesów, dyrektorów oraz kadry zarządzającej podmiotów leczniczych
Nowoczesne zarządzanie podmiotem Leczniczym
Polańczyk 27luty-2marca 2023r.
Sesja I
Otwarcie zjazdu i wystąpienie gości .
Sesja II
REGIONALNA RESTRUKTURYZACJA PODMIOTÓW LECZNICZYCH
Sesja III
Akredytacja i Autoryzacja przepisy obowiązujące do 1.01.2023r.
Sesja IV
Czy wzrost cen poprzez wprowadzane współczynniki nadąża za wzrostem kosztów?
Dlaczego wprowadzane są współczynniki korygujące, a nie wzrastają ceny świadczeń.
Do czego to może zmierzać?
Sesja V
Zatrudnienie w ochronie zdrowia:
1. o zmianach w kodeksie pracy;
2. o ustawie o sposobie ustalania minimalnego wynagrodzenia za pracę;
3. czy warto mieć zakres czynności pracowniczych
4. umowa o pracę a umiejętności medyczne pracowników wykonujących zawody
medyczne
5. odpowiedzialność pracownika i innych osób świadczących pracę na
podstawie umów cywilnych
Sesja VI
1. Zarządzanie ryzykiem w ochronie zdrowia - moda czy konieczność ?
2. Negocjacje PZP - czy na pewno korzystamy ?
Sesja VII
Prezentacje partnerów
Kolejność sesji może ulec zmianie
Goście i prelegenci
Danuta Sobczyk – Dyrektor Departamentu Nadzoru Podmiotów Leczniczych i Ochrony Zdrowia Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego
Bogumiła Niziołek - Dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Piotr Matej obecnie Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SP ZOZ w Lublinie, największego szpitala wielospecjalistycznego w regionie lubelskim. Jest specjalistą praktykiem w zakresie zarządzania finansowego i realizacji nowoczesnych inwestycji w podmiotach leczniczych
Absolwent administracji na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie.
Od ponad 30 lat zdobywa doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych, m.in. jako burmistrz Szczebrzeszyna przez dwie kadencje oraz Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie.
W 1996 roku ukończył menedżerskie studia podyplomowe dla kadry kierowniczej w administracji publicznej na Wydziale Ekonomicznym UMCS. A w 1997 roku studia podyplomowe „Finanse i zarządzanie finansami przedsiębiorstwa” na SGH w Warszawie. W 2006 roku zdobył kwalifikacje w zakresie Zarządzania jednostką ochrony zdrowia, potwierdzone Dyplomem Centrum Szkolenia Samorządu i Administracji w Lublinie.
Był uczestnikiem licznych szkoleń i kursów, m.in. z zakresu nowoczesnego zarządzania, zamówień publicznych czy też ratownictwa medycznego w Polsce.
Andrzej Kaczor– były wieloletni dyrektor SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim, lekarz medycyny, specjalista chorób dziecięcych, były ordynator Oddziału Wewnętrznego Dziecięcego, wizytator akredytacyjny Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, certyfikowany menedżer opieki zdrowotnej (Warszawa 2003r.), przebyte szkolenia w Szkole Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, egzamin państwowy dla Członków Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa.
Waldemar Stylo - obecnie Z-ca Dyrektora Centrum Onkologii Oddziału w Krakowie ds. Zarządzania i Finansów. Ostatnio koordynator merytoryczny Zespołu powołanego w ramach pilotażu przez Prezesa AOTMiT,mającego na celu wypracowanie założeń do nowego standardu rachunku kosztów, następnie współautorprojektu rozporządzenia MZ w sprawie standardu rachunku kosztów u świadczeniodawców z dnia 12 września 2019 r., Wcześniej współautor Rozporządzenia MZiOS z 1998 r. w sprawie szczególnych zasad rachunku kosztów w publicznych zakładach opieki zdrowotnej, w przeszłości dyrektor Szpitala Powiatowego w Myślenicach oraz Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Wieloletni Główny Analityk Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Kierownik Działu Analiz Ekonomicznych, Działu Kalkulacji Kosztów Świadczeń Medycznych, ekspert Ministra Zdrowia, Prezesa AOTMiT oraz ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej, dla której w latach 2003-2007przygotowywał kalkulacje kosztów rzeczywistych procedur stomatologicznych, złożone następnie w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów we wszczętym postępowaniu, co spowodowało zwiększenie wyceny świadczeń stomatologicznych. Członek Rady ds. Taryfikacji. Wykładowca IZP CM Uniwersytetu Jagiellońskiego, WSEI w Krakowie.
Agnieszka Sieńko – radca prawny, ma już ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w ochronie zdrowia. Prelegentka jest także mediatorem sądowym. Kwalifikacje coacha, interwenta kryzysowego i szeroka
wiedza o wnętrzu człowieka sprawiają, że warsztaty z mecenas Sieńko są ciekawe, interaktywne, pełne trafnych spostrzeżeń.
Dominik Wesołowski Absolwent Wydziału Prawo na Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w
Kielcach oraz absolwent studiów podyplomowych z zakresu zarządzania podmiotami leczniczymi. Przedsiębiorca, Prawnik, Sołtys II kadencji, Prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju ekologii i ochrony środowiska. Menadżer roku 2018, 2019 , Sołtys Roku 2021 w Powiecie Staszowskim oraz Laureat 2 miejsca w konkursie Sołtys Roku w województwie Świętokrzyskim. Od prawie 13 lat związany z ochroną zdrowia i administracją publiczną jako doradca, szkoleniowiec. Specjalizuje się w pozyskiwaniu i doradztwie - prawa zamówień publicznych , finansów , sprzętu, aplikacji, systemów cyberbezpieczeństwa, oraz systemów do zarządzania szpitalami. Prywatnie : Prezenter, prowadzący spotkania, eventy, konferencje - miłośnik górskich wypraw, jazdy na rowerze i odprężenia przy wędce na rybach.
POCZĄTEK ZAJĘĆ:
Wykłady rozpoczynają się o godz. 09:15 dnia 28.02.23 - zakończenie około godz.10:00 dnia 02.03.23. W dniu 27.02.2023 zajęcia fakultatywne i wymiana doświadczeń. Do hotelu zapraszamy26.02.05.22 w godzinach popołudniowych, kolacja o godz.18, lub 27.02.23 od godz 16 wersja skrócona bez zajęć fakultatywnych.
MIEJSCE:
Hotel SKALNY - położony w centrum uzdrowiska Polańczyk. Do Państwa dyspozycji wygodne pokoje 1,2 os. od strony południowej z pięknym widokiem na Jezioro Solińskie.
CENA:
Tylko udział w zajęciach 1200zł netto*
Udział i pobyt skrócony 1999zł netto *
Udział i pobyt z dniem fakultatywnym od 26 lutego 2490zł netto *
Dopłata do pokoju jednoosobowego 210/280zł
* dla jednostek finansujących udział w szkoleniu w minimum 70% lub w całości ze środków publicznych stawka podatku VAT = zw
ZGŁOSZENIA:
Wypełnione karty prosimy przesłaćmailowo na adresfic-szkolenia@data.pl
lub faksem na nr (22)2578629 lub (22) 292 38 50
WPŁATY:
FIC Szkolenia – Ignacy Chruszczyński
Nr r-ku: mbank 79 1140 2004 0000 3002 2579 5347
Kontakt do Organizatora:
601 35 44 88